Dinamik Askı

İletişime Geç

Dinamik Askılama Nedir?

Dinamik askılama, uzun yıllardır, yaşlanmanın ciltteki etkilerinden korunmak ve daha genç görünmek isteyenlerin başvurduğu bir çözümdür. Kaş, alın, çene ve gıdı bölgesine uygulanabilen ip askı yöntemi aynı zamanda göz altı torbası görünümünün azalması ve kaz ayaklarının yok edilmesinde de etkilidir. İple cilt gerdirme için kullanılan diğer yöntemlerin aksine kalıcı etki gösteren dinamik askılama, ileriki dönemde oluşabilecek derin çizgi ve kırışıklıkların önlenmesine de yardımcı olmaktadır.

Dinamik Askılamanın Farkı Nedir?

Günümüzde, iple yüz gerdirme işleminde farklı materyaller kullanılmaktadır. Kullanılan materyaller, işlemin etkisi ve kalıcılığında da belirleyicidir. Dinamik askılama yönteminde kullanılan ipler, PDO ipler gibi zamanla kaybolmaz. Bu nedenle uygulamanın etkisi uzun sürer.

Dinamik Askılamanın Avantajları Nelerdir?

Dinamik askılama yöntemi kolayca uygulanmasına rağmen güçlü etki eden bir uygulamadır. Yorgun ve yaşlı görünüme neden olan deformelerin giderilmesini sağlar ve kullanılan malzeme cilt ile tamamen uyumludur.

Dinamik askılama;

  • Diğer iple yüz gerdirme teknikleri arasında kalıcılık özelliği ile ön plana çıkar.
  • Kullanılan iplerin yumuşak ve esnek yapıda olması mimik kullanımını engellemez. Böylece hem genç hem de doğal bir görünüm elde edilir.
  • İpler dokulara iyi tutunur. Dokulara uygulanan yüksek güç, bölgedeki sarkma ve kırışıklık oluşumunu iyileştirir ve engeller.
  • Ameliyatsız olduğu için hasta uygulamadan hemen sonra günlük hayatına geri dönebilir.

Dinamik Askı ile Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Dinamik askı ile yüz germe işleminin ilk aşaması, uzman doktorun işlemin yapılacağı bölgeleri seçip işaretlemesidir. Gerdirilecek bölgeler belli olduktan sonra lokal anestezi ile bu bölgeler hissizleştirilir. Lokal anestezi altında yapıldığı için ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra ise uygulamaya geçilir. İşlem yaklaşık 30 – 45 dakika arasında sürer.

Dinamik Askı ile Yüz Gerdirmenin Etkisi Ne Zaman Belli Olur?

Operasyon tamamlandıktan sonra yüzde herhangi bir iz kalmaz. Yüz gerdirme işlemi dışarıdan belli olmaz. Fakat etkisini hemen gösterir. Gençleşme etkisi bariz bir şekilde fark edilir. Ağrı ihtimaline karşı uygun ilaçlar reçete edilerek operasyon tamamlanır.

x
Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz. Aydınlatma Metnini Oku. Anladım