Genital Bölge Dolgusu

İletişime Geç

Genital bölge dolgusundaki amaçlar dış genital alanın daha parlak, düzgün ve gergin bir hal kazandırılmasıdır.

Büyük dudak dolgusu iki şekilde yapılmaktadır.

1) Genital bölgeye hyaluronik asid enjeksiyonu: Her iki dudak içine yapılan hyaluronik asid enjeksiyonu ile büyük dudaklar daha dolgun hale gelmektedir. Hyaluronik asid (HA) dolgusu, klinik ortamında lokal anestezi eşliğinde yapılan basit bir uygulamadır. Dolguların kalıcılık süresi genelde 6 ay ile 1 yıl arasıdır. Daha sonra yenilenmesinin

2) Genital bölgeye yağ enjeksiyonları: Karın, bacakların iç kısmı veya kalçadan ‘liposuction’ ile alınan yağ dokusu incelen genital alanlara ‘lypofilling’ kanülü ile enjekte edilmekte ve böylece çökük görünen genital bölgeler daha dolgun hale gelmektedir. Genital bölgeye yağ enjeksiyonları 6 ay içinde %50 oranında erir, bu yüzden ilk başta hacim olarak fazla verilmesi önerilir. Daha sonrasında kalan yağ dokusu uzun yıllarca gider.

Lazerle genital bölge sıkılaştırma

Bazı durumlarda dolgu işlemi yapılmaksızın dış genitalyaya yapılan lazer uygulaması ile gerginleştirme de yapılabilmektedir. Lazerle dış genitalyadaki kolajen bağ dokusu artışına paralel olarak büyük dudaklar sıkılaşmakta, daha parlak ve canlı bir görünüm kazanmaktadır.

Lazerle büyük dudakların daha dolgun ve canlı görünüm kazandırılması ‘Vulva tightening’ olarak da bilinmektedir. Bazen de aynı seansta lazerle genital bölge renk açma işlemi de yapılabilir (Vulva bleaching). Buradaki ‘vulva’ kelimesi dış genital alanı tarif eder.

Genital bölgeye+ dolgu enjeksiyonu ve psikolojik kazanımlar

Dış genital bölgedeki büyük dudaklara yapılan dolgu enjeksiyonları ve sıkılaştırma uygulamaları ile büyük dudakların daha parlak, daha genç, sağlıklı ve canlı bir görünüm kazandırılması amaçlanmaktadır. Bu şekilde psikolojik yararlar sağlanmaktadır. Genital bölge dolgusu ve iç dudak estetiği (labioplasti) birlikte yapıldığında hastalar tarafından çok talep edilen ‘barbie’ görünümü elde edilebilmektedir.

x
Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz. Aydınlatma Metnini Oku. Anladım