Jel Tırnak

İletişime Geç

Protez tırnaklar son dönemlerde oldukça revaçta. Kolay bozulmaması ve estetik görünümü nedeniyle kadınların protez tercih etmelerinde ki nedenler arasında. Özellikle hassas ve kırılgan bir tırnak yapınız var ise jel tırnak sizin için oldukça kurtarıcı olacaktır.

Jel tırnak, protez tırnak uygulamalarından biridir. Tırnağın üzerine tabaka şeklinde sürülen ve kurdukça da sertleşen bir tırnak görüntüsü açığa çıkartan jeldir. Genellikle uygulama esnasında bir profesyonelden yardım alınması önerilir. Akrilik tırnak modeline göre daha fazla tercih edilen bir üründür. El bakımlarına zaman ayıramayan kadınlar için özellikle çabuk kırılmayan ve hemen bozulmayan bir manikür görünümü sağlar.

Jel Tırnak İçin Gereken Malzemeler:

  • UV tırnak jeli
  • Primer tırnak jeli
  • UV kurutma ışığı
  • Tırnak fırçası
  • Törpü
  • Kütikül yağı
  • Kütikül itici
  • Pamuk

 Jel tırnak uygulamasına başlamadan önce ilk olarak tırnağınız da kalan ojelerin temizlenmesi gerekli. Ardından da tırnaklarınızı törpüleyip kısaltın ve kütikül yağını sürüp, kütikülleri yavaşça itin. Sonrasında kütikül yağını arındırmak için ellerinizi bol su ile yıkayın. Tırnaklarda arta kalan kütikül yağları uygulama esnasında yeterli verimin alınmamasını sağlamakta. Jelin soyulmasını önlemek için kağıt törpü yardımı ,le tırnakların üzerileri pürüzsüzleştirilir. İnce bir primer uygulaması tırnağın üzerine uygulandıktan sonra UV tırnak jeli uygulanmalı. İlk kat olarak UV kurutma ışığı altından bütün tırnağa uygulanıp 2-3 dakika kurutulmalı. Ayrıca tırnaklarınızın daha sağlam olması için 3 kat jel uygulamasının ardından kurutma süresini en az bir dakika uzanmalısınız. Tırnak pürüzleri ve tırnak üzerinde arta kalan boncukların düzenlemesi törpü yardımı ile düzenlenir. Tırnak jel uygulaması bu şekilde son bulur. 

Tırnak kenarlarında bırakılan birkaç milimetrelik boşluk UV tırnak jelini sürerken uygulandığında daha şık görünüm sağlar. Kütikül jel,  cildinize bulaştı ise mutlaka temizleyin.

Jel Tırnak Nasıl Çıkartılır?

Jel tırnak uygulamasını bir profesyonel yardımı ile gerçekleştirdi iseniz yine çıkarma işlemini de bir profesyonel ile yapmalısınız. Şayet bu uygulamayı kendiniz evde yaptı iseniz de jel tırnağın çıkartılması için törpüleme işlemi uygulamalısınız. Ardından da küçük parçalara ayrılan 10 pamuk yardımı ile asetonları üzerilerine döküp tek tek tırnakların üstüne kapatarak etrafını alüminyum folyo ile kaplanır. Bu işlemi yaklaşık 20 dakika bekletmelisiniz. Son olarak ise tırnak üzerinde kalan jel törpü yardımı ile temizlenir. Bu kapsamda oldukça dikkat isteyen bir uygulamadır. Uygulama esnasında bu unutulmamalıdır.

x
Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz. Aydınlatma Metnini Oku. Anladım