Kalıcı Eyeliner

İletişime Geç

Kalıcı Eyeliner Nedir?

Göz kapağın üst kısmına yapılan kalıcı eyeliner adından anlaşılacağı üzere bir kalıcı makyja uygulamasıdır. Kişinin tercihine göre ince, kalın, uzun kuyruklu yada kısa kuyruklu olarak yapılabilen kalıcı eyeliner uygulaması, her gün eyeliner çekme zahmetinden sizi kurtarıyor. Aynı zamanda kişiye oldukça pratiklik sağlayan kalıcı eyeliner uygulaması ile uzun bir süre makyaj malzemesi almaya da ara vermek mümkün oluyor.

Kalıcı eyeliner nedir sorusu ise herkes tarafından sıklıkla sorulan bir soru. Zira; kalıcı eyelinerin dövme olduğunu düşünen kesim yadsınamayacak kadar fazla. Bu nedenle, kalıcı eyeliner uygulamasının ne olduğunu ve nasıl yapıldığını en açık şekilde anlatmakta fayda var. Kalıcı eyeliner işlemi, bir dövme işlemi değildir. Dövme konseptinden farklı olmasının sebebi ise dövme kadar cildin derinine inmemesi ve kalıcılık süresidir. Konvansiyonel dövme uygulama teknikleri ile karıştırılmaması gereken kalıcı eyeliner uygulamasında dövme boyaları değil kalıcı eyeliner boyaları ve ekipmanları kullanılmaktadır. Bu nedenle, kalıcı eyeliner uygulaması, dövme boyaları ve malzemeleri kullanmadan yapılan bir kalıcı makyaj uygulamasıdır.

Kalıcı eyeliner uygulamasının dövme ile aynı işlem olmadığının bir diğer kanıtı ise “kalıcık” süresidir. Vücudun herhangi bir yerine yaptırılan dövme, kişi o dövmeyi sildirmeyene kadar sonsuza dek aynı şekliyle kalır. Ancak; kalıcı eyeliner uygulamasından sonraki 1.5 ile 3 yıl içerisinde eyeliner çizgisi silinmeye başlar ve zaman içerisinde yok olur.

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kalıcı eyeliner uygulaması profesyonel kalıcı makyaj uzmanları tarafından yapılması gereken güzellik uygulamalarından birisidir. Gün içinde daima bakımlı ve güzel görünmek isteyen tüm kadınların sıklıkla tercih ettiği kalıcı makyaj uygulamalarından birisi olan kalıcı eyeliner uygulaması, ağrısız ve acısız bir şekilde yapılabilmektedir.

Kalıcı eyeliner uygulamasının teknik olarak nasıl yapıldığından ziyade ne kadar sürdüğü daha çok merak edilmektedir. Kalıcı makyajın yapım süresi ise ortalama 30 dakikayla 1 saat aralığındaki bir zaman dilimini kapsar. Göz kapağın incelenmesi, eyeliner modeli seçimi gibi belirli aşamalardan sonra size özel bir eyeliner çizimi hazırlanır ve sizin onayınız alındıktan sonra kalıcı makyaj uzmanı, kalıcı eyeliner kalemi ve boya ile eyeliner çizgisini oluşturur.

x
Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz. Aydınlatma Metnini Oku. Anladım