Karbon Peeling

İletişime Geç

Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling, cildin gençleşmesi sağlanmak amacıyla ciltte görülen sivilceler, lekeler gibi sorunların ortadan kaldırılması için uygulanan bir işlemdir.

Uygulama sonrasında cilt daha parlak görünüme sahip olur ve cildin gençleşmesi sağlanır. Tüm bunların yarı sıra açık renkteki tüylerinde de yok edilmesinde oldukça etkili bir uygulamadır.
 
Karbon peeling yöntemi lazer ile uygulanmaktadır ve cildin yenilenmesini sağlamak için kullanılan lazer karbon solüsyonu ile birlikte kullanılır. Uygulama öncesinde lazerin renk konusunda daha etkin olabilmesi adına karbon solüsyonu cilde sürülür. Sürülen bu karbon solüsyonu cilt üzerinde 15 ile 20 dakika arasında bekletilir. Bu beklenen süre içerisinde cilt gözenekleri solüsyonu emer. Uygulama ciltte renk artışını sağlar, cilt gözeneklerindeki renk maddeleri sayesinde lazer uygulamasının etkisi daha da fazla görülebilmektedir.
 
Lazer ve karbon solüsyonun birlikte uygulanması cildin gözeneklerinde hem ısı ve ses dalgalarının etkisini artırır, hem de aynı zamanda lazer ile kaldırılan karbon belirli oranda ciltte peeling yapar. Cilde uygulanan lazer cilt gözeneklerinde kolajeni artırır ve yapılan bu uygulama ile cilt kendini yenilerken gözeneklerde de küçülmeler görülür. Böylelikle cilt lekelerinin renginin de açılması sağlanmış olur.

Karbon Peeling Kimlere Uygulanır?

Karbon peeling uygulaması yaş veya cinsiyet ayrımı yoktur. Cildindeki lekelerden şikayeti olan, cildinin daha gençleşmesini isteyen, cilt matlığı sorunu yaşayan, kırışıklıklarından şikayetçi olan, cildinin sarkmasından hoşnutsuz olan herkes bu uygulamayı yaptırabilir.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Yapılacak olan karbon peeling uygulaması ortalama olarak 15 ila 20 dakika arasında sürmektedir. Karbon sonrasında yapılacak olan lazer uygulaması ise 5 ile 10 dakika arasında bir sürede tamamlanmaktadır.
 
Karbon peeling yönteminin uygulanma aralıkları da vardır. Genel olarak 1 ya da 3 hafta gibi aralıklarla uygulanmaktadır. Uygulama aralıklarını işlemi yapacak olan uzmanınız belirlenmektedir. Karbon peeling uygulamasının aralık periyotları cildin durumuna göre değişmekte ve 4 ile 5 seans olarak uygulanmaktadır. Lazer uygulaması ise on seansa kadar çıkabilmektedir.
 
Karbon peeling uygulaması esnasında kişi herhangi bir acı hissetmez, sadece kişinin cildine göre değişen hafif derecede batma hissi görülebilmektedir. Yapılan uygulama sonrasında ise kişinin cildindeki değişim hemen fark edilir. Bu uygulamanın en büyük avantajlarından biridir. İlk görülen etki sonrasında zamanla daha da artar. Cildin durumuna bağlı olarak 3 ila 6 ay içerisinde tamamen ulaşılabilecek maksimum etkiye erişir.
 
Cildin 3 ile 6 ay içerisinde ulaştığı maksimum etki bir ile bir buçuk yıl gibi bir süre devam eder. Karbon peeling uygulaması sonrasında kişide herhangi bir şekilde yan etki görülmez. Sadece çok nadir olarak kişilerde kaşınma ve buna bağlı olarak da ödem oluşabilmektedir. Oluşan ödemler ise çok kısa bir süre içerisinde ortadan yok olmaktadır. Bu gibi bir durumla karşılaşsanız bile bunun geçici bir durum olması büyük bir avantajdır.
 
Karbon peeling uygulaması bittikten sonra kişinin yüzünde hafif bir pembelik oluşur, ancak endişeye gerek yok, çünkü oluşan bu pembelik birkaç saat sonra ortadan kaybolur. İşlemden sonra kişi sosyal yaşantısına hemen rahatlıkla dönebilir. Herhangi bir şekilde yatmasını gerektirecek bir durum yaşaması söz konusu değildir.

Kişi, çalışma hayatına, gündelik yaşantısına geri dönebilir; fakat kişinin işlem sonrasında bazı durumlara dikkat etmesi gerekmektedir. Özellikle ilk gün sıcak banyo yapılmamalı, güneş ile direkt temas kurmamalıdır, hatta mümkünse dışarı hiç çıkmamalıdır. İllaki dışarı çıkması da gerekiyorsa güneş koruyucu kremler kullanıp, öyle çıkmalıdır.

Karbon Peeling ve Sivilce

Karbon peeling uygulaması sivilce tedavisi için kullanıldığı gibi sivilcelerin ortadan kaldırılması için de kullanılabilir. Özellikle eskiden oluşmuş sivilce lekelerinin üzerinde büyük etki sağlamaktadır. Gözenekleri sıkılaştırdığı gibi ciltte var olan lekeleri de ortadan kaldırmaktadır.
 
Karbon peeling işleminin bir diğer avantajı da her mevsimde uygulanabilir olmasıdır. Bazı lazer uygulamaları yaz aylarında yapılmamaktadır, karbon peeling yönteminde böyle bir durum söz konusu değildir. Yaz aylarında da rahatlıkla uygulanılabilir ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kişi hiçbir ağrı veya acı hissetmez. Bir diğer avantajı da uygulama sonrasında herhangi bir şekilde kabuklanma veya yara oluşumu görülmez. Her türlü cilt tipine uygulanabilir, esmer veya açık tenli olmanız bu uygulama için fark etmemektedir.
 
Karbon peeling aynı zamanda bir cilt bakımı yöntemidir ve diğer cilt bakımlarındaki gibi uzun süren seanslarla vakit kaybetmezsiniz. Böylelikle hem zaman açısından hem de maliyet açısından tasarruf etmiş olursunuz. Karbon uygulamasında ise seans sayısı düşüktür, etkisi yüksek olduğu için 1 veya 2 seansta oldukça güzel sonuçlar elde edilir. Bu nedenle de hem leke tedavileriniz hem sivilce tedavileriniz hem de cilt bakımı için karbon peeling yöntemini tercih edebilirsiniz.

x
Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz. Aydınlatma Metnini Oku. Anladım