Kaş Kaldırma

İletişime Geç

Botoksla Kaş Kaldırma

Kaş kaldırma işleminde cerrahi müdahale olmadan “Botoksla kaş kaldırma” yöntemi uygulanır. Kaşların yukarı kaldırılması, kaş düşüklüğü adına pratik ve son derece başarılı bir yöntem olmuştur. Kaş bölgesinde gereksinim duyulan bölgelere yeterli miktarda toksinin enjekte edilmesi ile işlem tamamlanır.

Botoksla kaş kaldırma kadınlar ve erkekler tarafından büyük ilgi görmektedir. Çünkü kaşlar suratın ifadesini değiştirir. Kaşlara yapılan küçük bir işlem yüz ifadesini değiştirdiği gibi daha alımlı bir görünüm de verebilir. Çekicilik kaşlarla da ilgili bir durumdur. Kadınlar kaş düzenlemesi için kendi yöntemlerini kullanabiliyor. Ama bir noktadan sonra kaş kaldırma konusunda daha kalıcı ve etkili yöntemlere ihtiyaç duyuluyor. Bu durumda kaşların daha estetik bir görünüme sahip olması adına kaş botoksu yapılabilir.

Botoksla Kaş Kaldırma Yöntemi

Ameliyatsız botoksla kaş kaldırma yöntemi, cerrahi operasyon olmak isteyen kişiler için ideal bir uygulamadır. Göz çevresindeki kasların gevşemesi olumlu sonuç için önemlidir. Diğer taraftan alın kasları için de aynı sonuç geçerlidir. Kaşların yay gibi ve daha kalkık durması kaş uçlarıyla da önemli oranda ilgilidir. Bu nedenle kaşların uç kısmına da botoks uygulanarak bir kavis oluşması sağlanır. Fakat bu ek uygulama konusunda dikkatli olunmalıdır. Çünkü adından da anlaşılacağı gibi ek bir uygulamadır. Yani normal şartlarda kaş kaldırma botoksu için alın bölgesine yapılan botoksla göz çevresine yapılan botoks yeterlidir. Ek bir uygulama olduğundan kaş uçlarına verilen botoks iyi ayarlanmalıdır. Genelde 5 ile 10 ünite arası yeterli gelmektedir. Kaşlar yukarı doğru yarım santime kadar kaldırılabilir.

Botoksla kaş kaldırma işlemine, kaşın analizi yapılarak başlanır. Kişi kaş yapısında olması istediklerini uzmana açık bir şekilde belirtmelidir. Daha sonrasında ise kaşın yapısı kişi ile değerlendirilerek, yüze daha uygun bir yapıya kavuşturulur. Botoks toksini kaşın gerekli bölgelerine enjekte edilir. İşlemde küçük özel iğneler kullanılır. Acısız ve pratik bir uygulamadır.

Kaş kaldırma yönteminin öncesinde herhangi bir hazırlık yapılması gerekmez. İşlem sonrasında hafif kızarıklık oluşabilmektedir. Oluşan bu kızarıklık bir iki gün içerisinde kendiliğinden iyileşme gösterir. Ayrıca işlem sonrasında kaş yapısındaki düşüklük ve yorgun ifade giderilmiş olunur.

x
Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz. Aydınlatma Metnini Oku. Anladım