Kaş Silme

İletişime Geç

Kaş silme nasıl yapılır?

Kaş şekillendirme bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Uzman olmayan estetisyenler ya da kötü malzeme ile yapılan kaşlar zaman içerisinde hızla bozulabilir. Aynı zamanda kişinin istediği kaş yapısından çok uzak bir görünüme de sahip olabilir. Bazen beklenenden çok kalın ya da beklenenden çok ince olabilen kaş dövmesi kişiyi mutsuz edebilir. Bu tarz durumlarda kişinin hemen kaş kontürünü sildirmesi gerekir. Neyse ki kaş kontürünü sildirmek için bir çok farklı yöntem kullanılabilir. Tabi ki burada kullanılması gereken yöntemler kaş kontürü ya da kaş dövmesinin yapımında kullanılan teknik ve malzemelere göre değişir. En renkli, karmaşık kalıcı dövmelerin bile silinebildiğini düşünürsek kaş kontür silmenin de mümkün ve etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Kaş silme işlemi cilt altına işlenen renk pigmentlerinin silinmesi ya da renklerinin soldurulması yöntemleri ile yapılır. Bazen cilt üzerine özel solüsyon sürülerek bazen lazerle bazen de bitkisel bazı yöntemlerle bu kaş kontür silme işlemi uygulanabilir.

Lazerle kaş kontürü sildirme

Lazer ışınları etki ettiği bölgede deri altındaki boya maddelerini çok küçük parçalara ayırarak bunların kaybolmasını sağlar. Renkli, siyah beyaz ve farklı dövmeler lazer ışınları ile kolaylıkla yok edilebilir. Aynı şekilde kaş kontürü de lazerle tamamen silinebilir. Lazerle kaş kontürü sildirenler kısa sürede iyileşir. Işlem sonrasında doktorunuzun önerdiği kremleri kullanmanız önemlidir.

Lazerle kaş dövmesi sildirme işlemi uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır. Lazer işlemleri iyi sonuç verse de uzman biri tarafından yapılmadığı zaman ciddi sorunlara neden olabilir. Lazerle dövme sildirme işlemleri de uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Kaş kontürü lazerle silinebildiği gibi aynı şekilde özel bir solüsyon ile de silinebilir. Bu işlem sırasında tıpkı kalıcı makyaj yapılırken uygulandığı gibi özel bir solüsyon kaşlara kontür yapılan yerlere uygulanır. Uygulanan bu kremsi solüsyonun tam olarak uygulanan renk pigmentlerine ulaşması gerekir. Hazırlanan özel solüsyon deri altındaki renk pigmentlerine ulaştığında bunların çözülmesini sağlar. Sonrasında kabuk tutan deri iyileşir ve renk açılmış olur.

Ancak kaş kontürü sildirme işlemi zor ve riskli bir işlem olabilir. Çünkü kontür sırasında uzmanın renk pigmentlerini ne kadar derinliğe enjekte ettiğini anlamak mümkün değildir. Bu sebeple de kaşı silen kişi solüsyonu derinin en derin yerlerine gönderir. Derinin derinliklerine giden solüsyon rengin açılmasını sağlar ancak sonrasında iyileşmesi zor olabilir. Çünkü kalıcı makyaj uygulamalarının yapıldığı nokta derinin oldukça altında. Bu noktada sinirler mecvuttur. Kalıcı kaş kontürü silinmesi sırasında bu noktaya solüsyon enjekte edildiğinde ciddi kanamalar ortaya çıkabilir.

Expigment kaş silme gibi kaş temizleme uygulamaları dahil tüm bu pigmentasyon uygulamaları sonrası ciltte iz kalma ihtimali çok yüksektir. Bunun yanında sadece iz kalmaz ciltte, uygulama yapılan yerde çöküklükler de ortaya çıkabilir. Kaş kontürü zaman içerisinde kendi kendine geçer, eğer çok aşırı kötü bir görünüm yoksa zaman içerisinde kendi kendine geçmesini beklemek daha doğru olabilir.

Kaş kontürü doğal yollarla nasıl silinir?

Yazının başında da bahsettiğimiz üzere kaş kontürü yapıldığı yöntemlere bağlı olarak silinir yani eğer derinin çok derinlerine uzman tarafından kalıcı makyaj uygulaması ile yapıldıysa bu doğal yollarla kolay kolay silinemez. Çünkü bu boyalar ve renkler sizin elinizle bir şey sürerek ulaşabileceğiniz bir derinlikte değildir. Çok daha ileridedir. Ancak eğer yüzeysel bir şekilde uygulama yapıldıysa, en başında da size daha kısa sürede geçeceği söylendi ise o zaman badem yağı sürme işlemi gibi doğal yöntemler ile kaş kontürünü silmeyi deneyebilirsiniz.

Kaş silme işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Lazerle kaş silme işlemi yaptıranlarda genel olarak işlem sonrası 24 saat ile 48 saat arasında süren bir şişlik olabilir. Bu şişlik sonrasında geçer. Işlem yapılan gün banyo yapılmaması, işlem yapılan bölgeye su değdirilmemesi gerekir. Ancak 24 saat geçtikten sonra banyo yapılmasında sakınca yoktur.

Solüsyonla kaş silme işlemi sonrasında ise kişinin cilt yapısına göre çeşitli pansuman ya da krem uygulamaları yapılması gerekebilir. Bu yöntemle kaş sildirdikten sonra daha uzun bir süre kaşa su değmemesi gerekebilir.

Sonuç olarak, hangi yöntemle olursa olsun kaş sildirme işlemi oldukça zor ve meşekkatli bir işlemdir. Mecbur olmadıkça bu işlemi yaptırmayı önermiyoruz. Ayrıca, kaş kontür silme işlemini kesinlikle kalıcı makyaj uzmanı ya da uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır aksi taktirde çok ciddi enfeksiyonlar veya kalıcı izler ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

x
Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz. Aydınlatma Metnini Oku. Anladım