Kimyasal Peeling

İletişime Geç

Kimyasal Peeling Nedir ?

Kimyasal peeling deriyi canlandırmak, gençleştirmek, sivilce ve izlerini, ciltte istenmeyen lekeleri gidermek, cildin görünümünü iyileştirmek için deriye bazı solüsyonların uygulanması işlemidir.

Uygulamanın Hedefi Nedir?

Peeling uygulaması cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş üst tabakasının soyulmasını sağlayarak ve derinin daha alt tabakalarında yeniden bu yapılanma sürecini başlatıp; kolajen sentezlenmesini uyararak daha genç ve sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını sağlar.

Kimlere Uygulanır?

Peeling işlemi; cildinin doğal parlaklığı azalmış kişilere, güneş ışınlarının ve kalıtsal faktörlerin neden olduğu yaşlılık belirtileri ortaya çıkanlara, kırışıklıklardan, sivilce ve sivilce izlerinden, güneş ve yaşlılık lekelerinden, çillerden şikayet eden kişilere uygulanır. Doğum kontrol ilaçlarının ve gebeliğin neden olduğu lekelerin tedavisinde de kullanılır.

Nasıl Uygulanır?

Kimyasal peeling için en çok glikolik asit, laktik asit ve meyve asitlerini içeren “Alfa Hidroksi Asitleri” (AHA) tercih edilir. AHA, meyvelerden ve diğer besinlerden elde edilen doğal asitlerdir ve yüzeysel peeling maddesi olarak uygulanır. Uygulama yüz dışında boyun ve ellere de yapılabilir.

x
Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz. Aydınlatma Metnini Oku. Anladım