Lazer İle Akne Tedavisi

İletişime Geç

Lazerle Akne Tedavisi

Akne Nedir ve Nasıl Oluşur?

Akne cilt üzerinde beliren, sınırları belli olan kırmızımsı, iltihaplı kabartılardır. Oluşum sebebi hormonal değişim ve dengesizliklerdir. Özellikle hormon değişimi ve gelişimi yaşanan ergenlik döneminde artmaktadır. Akneler ergenlik tamamlandıktan sonra kendiliğinden iyileşebilir. Ergenlik sonunda iyileşmeyen ve aktif halde varlığını sürdüren hatta çoğalan aknelerin ise çeşitli sebepleri olabilir. Bu sebeplerin başında hormon bozuklukları, kistler ve cilt tipindeki aşırı yağlanma, guatr gibi problemler gelebilir. Bu nedenle ergenlik sonunda geçmeyen aktif akneler için zaman kaybetmeden doktora başvurmak ve akne probleminin temelinde yatan nedeni öğrenmek tedavi seyri için çok önemlidir.

Akneler Tedavi Edilebilir Mi?

Akne tedavisi mümkündür. Tabi ki doğru teşhis ve tedavi planı ile. Akne tedavisinde ilk adım ilaç tedavisi ve ardından lazer tedavisidir.

Lazer ile Akne Tedavisi

Lazer, estetik uygulama ve tedavilerde oldukça sık kullanılan bir tedavi aracıdır. Bu nedenle çeşitli problemler için farklı özelliklerde lazer sistemleri geliştirilmiştir. Gelişen teknoloji ile birlikte cilt ve aktif akne tedavisinde de lazer teknolojisinden faydalanılabilmektedir.

 

Lazer ile akne tedavisi, akneler ve akneli cilt üzerinde uygulanır. Lazerin ısı enerjisi ile akneler kurutulur, akne oluşumuna zemin hazırlayan cilt yağlanması kontrol altına alınır, gözenekler sıkılaştırılır ve sivilceler önlenir. Her seansta daha da etkili olan aktif akne kurutma etkisi ile cilt üzerinde olan akneler tedavi edilir ve akne ardından oluşması muhtemel olan akne izleri de engellenerek daha sıkı, sivilcesiz, parlak ve yağlanması kontrol altına alınmış bir cilt elde edilir.

Lazerle Akne Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Lazer ile akne tedavisi uygulanmadan önce deri üzeri tedavi için hazırlanır. Hazırlık aşamasında cilt üzerinin temizlenmesi çok önemlidir. Çünkü lazer ışınlarının etkili olması için deri üzerinde hiç bir kır ve makyaj kalıntısı olmaması gerekir. Cilt temiz ve kuru olduktan sonra doktorun problem derecesine göre uygun gördüğü ayarda lazer atışları başlatılır. Bu şekilde akne kurutma ve iyileştirme tetikleme etkisi başlatılır.

Lazerle Akne Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

Seans sayısı, akne sayısı, aknelerin derinliği, bulunduğu alan gibi kriterlere göre değişebilir. Gözlemlenen seans sayısı en az 3 seans gerektiği şeklindedir.

Tedavi Kalıcı Sonuçlar Sağlar Mı?

Eğer akneyi oluşturan sebeplerden dolayı yeniden bir aktif akne cilt üzerinde belirmez ise sonuçlar kalıcıdır. Sonuçların korunması için cilt günlük olarak doğru bakım ürünleri ile temizlenmeli, su bazlı ürünler kullanılmalı, düzenli medikal cilt bakımı yapılmalıdır.

Lazer ile Akne Tedavisi Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?

Söz konusu tedavi,
- Yüz ( alın, yanak, çene, elmacık)
- Sırt gibi bölgelerde uygulanmaktadır. Bu bölgeler dışında akne ve akne izi problemi olan tüm bölgelerde de doktor muayenesi sonucunda uygun alanlarda tedavi yapılabilir.

x
Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz. Aydınlatma Metnini Oku. Anladım