Micropigmentasyon

İletişime Geç

Micropigmentasyon (Kıl Tekniği) Nedir?

Micropigmentasyon (kıl tekniği) kişilerin tenine renk veren pigmentlerin cilt üstüne yerleştirilmesine denir.

Micropigmentasyon (kıl tekniği) kişilerin tenine renk veren pigmentlerin cilt üstüne yerleştirilmesine denir. Mantıksal açıdan dövme uygulanmasına benzer. Kalıcı olması dövmeden ayrılan yönüdür. Tıbbi bir problem sebebiyle kaşları azalan veya olmayanlar, kaşları seyrek ve yarım olanlar, kaşlarını vurgulamak isteyen kişiler, kaşları asimetrik olanlar, makyaja alerjisi olanlar ve makyaj yapmaya vakti olmayan kişilere kıl tekniği uygulanabilir. Micropigmentasyon, uygulama esnasında hijyen çok önemlidir. Uygulama yapılacak olan makinenin tek kullanımlık olması gerekir. Kılların büyüme yönü esas alınmalıdır. Temel kıl çizimleri ilk önce kağıt ve latexte yapılmaktadır. Uygulama yapılırken kişilerin kıllarının orjinal renginin esas alınması gerekir.

Micropigmentasyon (Kıl Tekniği) Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapılacak olan makinenin tek kullanımlık olması gerekir. Kılların büyüme yönü esas alınmalıdır. Temel kıl çizimleri ilk önce kağıt ve latexte yapılmaktadır. Uygulama yapılırken kişilerin kıllarının orjinal renginin esas alınması gerekir.

Micropigmentasyon (Kıl Tekniği) Riskli Midir?

Micropigmentasyon, uygulama esnasında hijyen çok önemlidir. Güvenilir güzellik merkezleri ve işinde iyi uzmanlar tarafından uygulanması risk faktörünü en aza indirmektedir.

x
Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz. Aydınlatma Metnini Oku. Anladım