Nefertiti Toksini

İletişime Geç

Boyunda Toksin Uygulamaları (Nefertiti Toksini)

Boyunda toksin uygulamaları özellikle 2000li yıllardan beridir sıklıkla uygulanan estetik işlemlerden biridir. Cerrahi operasyonlara gereksinim duyulmadan yapılan bu işlemler botoks içeren uygulamalar arasında sayılmaktadır. Özellikle Nefertiti boynu ile kırışıklıklara karşı büyük bir iyileşme sağlandığı bilinmektedir.

Boyunda Toksin Uygulamalarının Özellikleri

Boyun vücudun en ince ve en hassas derisine sahip olan bölümlerinden biridir. Bu sebepten ötürü yaşlanmaya karşı da sarkma ve kırışıklıklara karşı da oldukça duyarlıdır. Boyunda oluşan kırışıklıklardan ya da çizgili görünümden boyunda toksin uygulamaları ile kurtulmak mümkündür.

Boyunda toksin uygulamaları işlemi bir botoks türü olarak da bilindiği için iğne aracılığı ile yapılmaktadır. Hastaların herhangi bir rahatsızlık ya da acı duymamaları için işlemden yirmi beş ya da otuz dakika kadar önce boyunları uyuşturulmaktadır. Hastaların boyunlarında uyuşturma sağlanması için lokal anestezi özellikleri gösteren kremler kullanılmaktadır. İstenilen uyuşma sağlandıktan sonra oldukça ince uçlu enjektörler sayesinde ilaç boyunda istenilen bölümlere enjekte edilmektedir. Bu uygulama uygulamanın yapılacağı alana göre değişim gösteren süreçleri içermektedir. Tedavi sona erdikten sonra hastaların normal hayatlarına devam etmemeleri için hiçbir neden bulunmamaktadır. Fakat hastalar boyunda toksin uygulaması yaptırdıktan sonra özellikle ilk zamanlarda birkaç hususa dikkat etmelidir.

Boyunda toksin uygulaması yani Nefertiti boynu yaptıran hastalar tedavi sona erdikten sonra bir süre dik pozisyonda kalmalıdır. Bu boyundan istenilen ektiyi alabilmek için oldukça mühim bir husustur. Tedaviden sonraki bir iki gün boyunda ağır sporlardan ya da sauna gibi çok aşırı sıcak mekânlardan da uzak kalınmalıdır. Tedavi sonrasındaki iyileşme süreci çok kısa olsa da botokstan maksimum fayda sağlamak için bu konularda hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Boyun kırışıklıklarını yok eden bu uygulamanın altı aya kadar etkisini sürdürdüğü bilinmektedir. Fakat kendine ve cildine bakmayan hastalar altı aylık bu süreci neredeyse yarı yarıya indirme potansiyeline sahiptir. Süreci uzatmak da kısaltmak da hastalara bağlı bir olgudur. Bu toksin uygulamalarının zamanla yenilenebilir özellikleri bulunmaktadır. Ancak hamile kadınlarda ya da emziren annelerde boyun toksin uygulamalarının yapılmasının sakıncalı olduğu bilinmektedir.

x
Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz. Aydınlatma Metnini Oku. Anladım