Pressoterapi

İletişime Geç

Pressoterapi Nedir?

Lenf noktalarının basınçlı uyarılarla uyarılarak ayak tabanından göğüslerin altına kadar ki kısma kadar yapılan basınç terapisi adına Pressoterapi adı verilir.

Vücutta bulunan lenfatik ve venöz dolaşımının hızlandırılması konusunda başarılı bir cihaz tedavisi olan basınç masajı ile vücutta damarların arasında birikmiş bulunan sıvıların dışarıya çıkartılması sağlanması adına ortam yaratılması gerçekleştirilir.

Vücudun sıkılaşması konusunda da yine basınçlı masaj ile yardımcı olabilmektedir. Günümüzde ki kullanım alanı ise yoğun olarak ödemin tedavisinde kullanılmasıdır. Bir yandan ağrısız bir yandan da güvenli bir teknik olan bu yolla siz de vücudunuzda şiş hissettiğiniz yerlerinizin düzelmesini sağlar, ayak bileği ödemlerinizden kurtulabilir ya da bacakta ki kilo ve selülit sorunlarınıza estetiksel olarak etki etmesini Pressoterapi ile sağlayabilirsiniz.

Pressoterapi Cihazı İle Tedavi Nasıl Yapılır?

Türkiye’de uygulandığı alanlardan biri de hamilelik sonrasında oluşan varisler, ödem bir diğer adıyla su toplamasıdır. Bacaklarda oluşan ağrı, ağırlık hislerinin azalmasında etkili olan bu cihaz ile beraber 1,5 – 2 litre su tüketildiğinde etkisi daha da artacaktır.

Pressoterapi tedavisi, yaklaşık olarak 10 – 15 seans sürmekte olup selülit dokuların çözümünde etkili olabileceği kadar aynı zamanda vücudun forma girmesinde de büyük etkisi vardır. Siz de bu tedavi yöntemiyle vücudunuzu forma alabileceğiniz gibi sorun yaşadığınız birçok rahatsızlığınızda da etkili çözüm sonuçlarına ulaşabilirsiniz.
 
Pressoterapi, şişirme pompaları kullanılarak çalışan bilgisayar kontrollü bir sistemdir. Pompalar, bacakların etrafında konumlandırılmış, beş ayrı bölümden oluşur Bunlar, venöz ve lenf akışını ayak bileklerinden başlayarak üst bölgelere kadar hareketlendirir.

Kan dolaşımını ve lenf akışını arttırmak için tasarlanan, Pressotherapy, hücresel sıvı klirensi artırır, şişlik ve ödemi azaltır, bacak yorgunluğunun azalmasında büyük bir rol oynar. Bütün vücuda homojen bir oksijen akışı sağlar ve vücutta oksijen dengesini arttırır.

Pressoterapi, lenfatik drenajı arttırmak için detoks etkili yosun sarmalı ile birlikte kullanılabilir. Vakumasyon tedavileri ile birleştiğinde daha kalıcı sonuçlar için etkili olabilir.  Liposuction  tedavisi sonrası rahatlatıcı bir alternatiftir. Önemli bir avantajı ise bacaklarda, bacak soğukluklarında ve vücudunun diğer bölgelerinde hafif rahatsızlıkları olanlar için geliştirilmiş kan dolaşımı sağlayıcı bir sistemdir.

Masajlar bacaklardaki kanı kalbe geri pompalamak için yardımcı olurlar. Böyle vücuttan kan akışını düzene sokar, bacak bölgesinde birikmesi muhtemel kanın yenilenmesini sağlar. Aynı zamanda Pressoterapi sindirim sistemine uyarıcı bir teki yaparak kabızlık sorunu çeken hastalar için, yedikleri besinlerin tam sindirilmesini sağlar ve böylece bağışıklık sisteminin düzene girip gelişmesine yardımcı olur.

x
Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz. Aydınlatma Metnini Oku. Anladım