Siğil Nasır Tedavisi

İletişime Geç

Lazer ile Siğil & Nasır Tedavisi


Siğil tedavisinde elektrokoter ve kriyoterapi gibi yöntemler kullanılırken son yıllarda  lazer ile siğil tedavisi kullanılmaya başlanmıştır. Lazer, siğili besleyen damarları yok etme esası ile çalışır. Ayrıca direkt olarak siğil üzerine de etkili olarak tedavi sağlar. Siğillerin şekli bulunduğu bölgeye  göre değişebilir, genellikle deriyle aynı renkte, kabarık ve sert görünürler.

Lazer ile siğil tedavisi aşaması nasıldır ?

Öncelikle hasta kliniğimizde  detaylı muayene edilir. Ardından hastaya uygulanabilecek tedavi yöntemi ile ilgili doktoru tarafından bilgi verilir.Hasta tedaviyi onaylarsa müdahale odasında işlem uygulanır. Sonrasında yapılması gerekenler doktoru tarafından bilgilendirilir.

Lazerle Siğil Tedavisi Hangi Tip Siğiller İçin Daha Çok Uygulanır?

Ayak tabanı, el ve ayak tırnağı çevresinde yer alan siğiller ile yassı siğiller kullanım alanlarını içerir.

Lazer ile Siğil Tedavisi Ağrılı mıdır?

Ayak tabanı siğillerinde genellikle işlem ağrılıdır ve lokal anesteziye ihtiyaç duyulur. Yassı siğiller ve küçük siğillerde genel olarak lokal anesteziye gerek kalmaz.

Lazer İşleminden Sonra Siğilde Ne Gibi Değişiklik Olacak?

Lazer işleminden sonra siğil  çevresinde renkte  koyulaşma ve birkaç gün süren ağrı veya rahatsızlık görülebilmesi mümkündür.

Lazer ile Siğil Tedavisi için Kaç Seans Gerekir?

Genellikle 6-8 hafta aralarla 2 seans yeterli olmaktadır. Gerektiği durumlarda ek seans yapılabilir.

Ne Gibi Riskleri Vardır?

Siğil üzerinde su kabarcığı ve geçici morluk oluşabilir. Bir hafta veya bazen daha uzun süren ağrıdan bahsedilmektedir.

İşlem Sonrasında iz Kalır mı?

İşlem sonrası iyileşmede iz beklemiyoruz.

Lazerle Siğil Tedavisinde Tekrarlama Riski Var mıdır?

Lazer ile siğil tedavisi bir kez etkili olmuşsa daha sonradan aynı yerden çıkması beklenen bir durum değildir. Ancak virüsler bulaşıcı olduklarından başka bir bölgede daha sonradan çıkma olasılığı mevcuttur. Bu sebeple siğilin tamamen iyileştiğinden emin olana kadar hastaların düzenli takibi gerekir.

Diğer lazer uygulamalarımız ile ilgili bilgi için aşağıdaki linleri tıklayabilirsiniz.

x
Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz. Aydınlatma Metnini Oku. Anladım