Somon DNA

İletişime Geç

Somon DNA Nedir?

Somon DNA, saf hyaluronik asit ve somon balığı spermlerinden elde edilen DNA moleküllerinden oluşturulan maddedir.

Somon DNA Tedavisi

Somon balığının DNA’sı insan DNA’sına en çok benzeyen DNA yapısını içerir.  Böylece enjekte edilen Somon DNA, kolajen yapımını çok kuvvetli bir şekilde uyarır.

Bu tedavi cildin yenilenmesini ve yeniden yapılandırılmasını sağlar. Cilt yapısını destekler ve güçlendirir, cildin nem dengesini düzenler. Kolajen ve elastin yapımını uyararak cildin sıkılığını, elastikiyetini ve parlaklığını arttırır. Güneşin zararlı etkilerine karşı cildi korur. Pürüzsüz, sağlıklı görünen ve daha aydınlık bir cilde sahip olan kişi yepyeni bir ışıltı kazanır.

Tedavi Nasıl Uygulanıyor?

Temizlenen yüze lokal anestetik etkili bir krem sürülür. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra cilde enjeksiyon yapılır. İşlem yaklaşık 10-20 dakika kadar sürer. Uygulama ikişer hafta aralıklarla dört seanslık kürler halinde yapılır.

Hangi Amaçla Kullanılıyor?

Etkisi Ne Zaman Görülür?

İlk enjeksiyondan itibaren fibroblast denen hücrelerde, kolajen sentezinde artış ve ciltte sıkılaşma dikkat çeker. Protokolün bir parçası olan yüksek molekül ağırlıklı hyaluronik asit ile cilt hücreleri suya doyar ve böylece nem dengesi sağlanır. Beraberinde kırışıklıklarda gözle görülür iyileşme tespit edilir.  Genellikle 3-4 ay gibi bir süre içerisinde cildin daha sıkı ve dolgun bir hale geldiği gözlemlenir.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Göz çevresi başta olmak üzere tüm yüz, boyun, dekolte ve saçlı deri en sık uygulama yapılan bölgelerdir. Ancak tüm vücutta rahatlıkla uygulanabilir.

Yan Etkisi Var mı?

Somon balığının DNA’sı insan DNA’sına en çok benzeyen yapıyı içerdiğinden ciltte alerjik reaksiyona yol açmaz. Tedavi sonrasında sadece iğnenin girdiği bölgelerde çok hafif kızarıklıklar olabilir. Bu kızarıklıklar kısa sürede yok olur.

Uygulama Sırasında Ağrı / Acı Hissedilir mi?

Uygulamadan önce lokal anestezik kremler sürüldüğü için uygulama esnasında ağrı veya acı hissetmezsiniz.

x
Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz. Aydınlatma Metnini Oku. Anladım