Terleme Tedavisi

İletişime Geç

Aşırı Terleme Neden Olur?

Çoğu yapısal olmakla birlikte bazı hormonal bozukluklar mesela hipertiroidi, menapoz, beslenme bozukluğu, obezite, diyabet gibi metabolik hastalıklar da hiperhidrozis yani aşırı terleme nedeni olabiliyor.

Özellikle el ve ayak terlemeniz varsa mutlaka trioid hormonlarınızı kontrol ettiriniz.

Bazen de gün içerisinde değil de gece terlemeleri görülmektedir ki bu çok ciddi bir sinyal olabilir mutlaka doktora başvurmanız gerekmektedir.

Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır

Altta yatan herhangi bir durum olmayıp sadece terleme sorununuz varsa kliniğimizde 15 dakika da tedavi olabilirsiniz. Tedavi yöntemlerimizi sizin terleme durumunuza ve uygulama isteyip istememenize göre değişkenlik gösterebilir. Kullandığımız çeşitli krem ve losyonlar ile aşırı terlemesi olmayan ve enjeksiyon istemeyen hastalarımızda geçici çözüm olarak kullanıyoruz.

Terlemeniz elbisenizi ıslatacak derecede fazla ise ve koku meydana getirip sosyal hayatınızı bozuyorsa burada botulinum toxin(botoks) uygulaması gerekmektedir. Günümüzde hala en etkili ve yan etkisi olmayan en iyi yöntem botoks ile aşırı terleme tedavisidir.

Botoks ile Aşırı Terleme Tedavisi

10 dakika süren botoks uygulaması ile 8 – 12 aya kadar aşırı terleme sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Tedaviyi mutlaka uzman hekim kontrolünde yaptırmalısınız, nereye ve nasıl uygulanacağı konusunun yanında sterilizasyon ve hijyen kuralları da önem arz etmektedir.
Botoks ile terleme tedavisi sırasında sadece sinek ısırığı dediğimiz küçük can yanmaları oluyor ama kısa süren bu uygulama sonunda artık sosyal hayatınıza daha mutlu bir şekilde devam ediyorsunuz

x
Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz. Aydınlatma Metnini Oku. Anladım