Topuk Çatlağı Tedavisi

İletişime Geç

Topuk Çatlakları Nedir ?Öncelikle topuk bölgesinde kabuklanma (nasır) başlar. Ayak üzerindeki baskı ve basınç arttıkça ayak tabanı genişleyerek, nasırların çatlamasına sebep olur. Çatlak topuk problemi herkeste görülebilir. Ayaklardaki baskı ve basınç hali hazırda kuru olan ve nemlendirilmeyen topuğun parçalanarak çatlamasına sebep olur.

Topuktaki çatlakları gidermek için bilinçsizce kullanılan kremler, deriye zarar vereceği gibi, çatlak oranını da artabilir. Artık günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte lazerle çatlak topuğu tedavi etmek mümkün. Bu yöntem ile topuk çatlaklarınızı iyileştirip topuklarınızı artık daha iyi ve ağrısız hale getirebilirsiniz. Lazerle topuk bakımı işlemi son derece etkili bir yöntemdir. Çoğu hastada başarılı sonuç veren bu işlem özellikle yaz ayına yaklaştığımız bu sıralar yoğun ilgi görüyor.

Topuk Çatlağı Tedavisi nasıl yapılır ?


Bu işlem lazer aracılığıyla güvenle yapılmaktadır. Topuklarda oluşan çatlaklar, lazerlerle gönderilen yüksek ısıya sahip enerjiler sayesinde bu sorun giderilebilmekte ve başarılı bir yol izlenerek işlem tamamlanabilmektedir. Ayrıca uygulanan işlemlerin yan etkisi yoktur. Hijyen sınırlarında gerçekleşen bir tedavi yöntemi olduğundan enfeksiyon riski yoktur. Hastalar kısa bir süre içerisinde normal hayatlarına dönebilirler. Tedaviden hemen sonra dış görünüşünde de önemli bir ilerleme fark edilir. Seans sayısı, topuğun çatlak bakımından derecesinde bağlı olup kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Seansların tamamlanması durumunda topuk çatlağı tamamen iyileşir. Topukta çatlak oluşumunun tekrarlanmaması için, ayakkabı seçimine dikkat etmek ve ayak bakımını düzenli olarak yapmak önemlidir.

x
Sitemizi ziyaret ettiğiniz sürece Çerez ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metnimizi kabul etmektesiniz. Aydınlatma Metnini Oku. Anladım